"Mēs ticam [...], ka kalpošana cilvēcei ir pats labākais cilvēka dzīves mērķis."
/JCI kredo/
Aktuāli
Liepāja
Jūrmala
Latgale
Rīga
Cēsis

JCI Riga international

Rīga International nodaļa ir dibināta 1999. gadā un sākotnēji tā tika nosaukta par Rīgas Jauno nodaļu (Riga New). Nodaļa savu tagadējo nosaukumu ieguvusi 2014. gadā un ir pirmā starptautiski orientētā JCI nodaļa Latvijā.

Tā vieno biedrus, kuri plāno, uzsāk vai jau vada uzņēmējdarbību ārvalsīs, ir piedalījušies starptautiskos projektos, dzīvojuši, strādājuši, smēlušies pieredzi un atgriezušies Latvijā, piedalījušies Erasumus+ vai kādā citā starptautiskās izglītības programmās. Šīs nodaļas biedri interesējas par starpkultūru, seko līdzi ārvalstu notikumiem un importa/eksporta iespējām Latvijas uzņēmējiem.

Nodaļā darbojas 8 lieliski biedri un 5 zinoši senatori. Galvenās jomas, par kurām noteikti varēsi atrast atbildes šajā nodaļā ir māksla un dizains, finanses, telekomunikācijas, uzkopšanas pakalojumi, starpvalstu izglītības programmas, lietvedības akti, pārdotprasme, mārketings un tūrisms.

Nodaļas hobiji ir personas pašizaugsme, uz veiksmīgu uzņēmējdarbību virzīti projekti, kvalitatīva saziņa sabiedrībā un jaunākās tehnoloģijas. Protams, mūsu biedriem arī patīk māksla, mūzika, dizains un laba virtuve! Tādi mēs esam – Riga International!

Nodaļas realizētie projekti:

  • Mūsu nodaļa ir bijusi idejas autore konferencei „ Uzrāviens” . 2008. un 2009.gados to organizējām Rīgā, bet pēc tam šis pasākums izauga par Latvijas mēroga projektu, un „ Uzrāvienu” organizēja arī citās pilsētas. Konferences ideja – iedrošināt jaunus un uzņēmīgus cilvēkus uzsākt un attīstīt savu biznesu. Mums ir prieks, ka konferenci šo gadu laikā ir apmeklējuši kopumā jau vairāk kā tūskotis dalībnieku un ceram, ka šajā pasākumā ir dzimušas daudzas jaunas biznesa idejas.
  • Esam organizējuši arī vairākus citus ar biznesa attīstību saistītus projektus – biznesa plānu konkursu jaunajiem uzņēmējiem, kā arī savsbizness.lv portālu, kur apkopojām biznesa uzsācējiem svarīgāko un noderīgāko informāciju un padomus, uzsākot savu biznesu. Vēlāk šo projektu veiksmīgi nodevām LR Ekonomikas ministrijai, kura to izmantoja jaunā biznesa atbalsta programmās.
  • Mūsu nodaļa bija pirmā, kas Latvijā noorganizēja JCI starptautiskos seminārus PRIME, LEAD, kā arī Nordic akadēmiju. Nodaļas biedri aktīvi piedalās dažādu semināru organizēšanā, kā arī paši apmeklē JCI piedāvātās apmācības gan Latvijā, gan citās valstīs. Jo mēs ticam, ka zināšanās un domu apmaiņā ir spēks!
  • JCI biedri ir aktīvi debašu turnīru dalībnieki. Mūsu nodaļas biedri aizsāka debašu organizēšanu JCI vidē Latvijā – organizējām apmācības (sākumā Latvijā, vēlāk arī Lietuvā, Igaunijā un Ukrainā), kā arī rīkojām debašu sacensības.
  • Esam JCI biedriem organizējuši projektu “Apceļosim dzimto zemi”. Tā ideja bija iepazīt pašiem savu valsti. Šie pasākumi deva iespēju redzēt to, ko ikdienā nepamanām vai nezinām par tā eksistenci. Tā ir ne tikai daba, interesantasvietas, bet arī veiksmīgi uzņēmumi un interesanti cilvēki.
  • Mūsu nodaļa ir noorganizējusi vairākus lieliskus JCI Latvia pasākumus – gan pavasara konferences, gan ikgadējos kongresus, piedāvājot biedriem un interesentiem gan vērtīgus un motivējušos seminārus, gan arī (protams!) lieliskus vakara pasākumus! Nodaļas biedri ir piedalījušies arī nozīmīgāko starptautisko pasākumu organizēšanā – JCI Eiropas prezidentu tikšanās Rīgā (2002. un 2010.g.) un Baltijas konference.
  • 2004.gadā, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā, mūsu nodaļa piedalījās starptautiskā projektā „ Pilots for Europe”. Tā ideja bija sniegt praktisku un lietderīgu informāciju jaunajām dalībvalstīm par „dzīvi Eiropas Savienībā” - informēt un izskaidrot iespējas un riskus, kas sagaida valstis, kuras gatavojas iestāties Eiropas Savienībā. Šī projekta ietvaros tika organizēti vairāki semināri ar ārvalstu lektoru piedalīšanos, kā arī pieredzes braucieni. Tā kā jau sen bijām sapratuši, ka vēlamies darboties starptautiskos projektos, šī mūsu nodaļai bija lieliska iespēja un pieredze!
  • Kopš 2006.gada mēs pilnīgi oficiāli draudzējamies ar 6 JCI nodaļām Vācijā, Krievijā, Somijā, Nīderlandē, Turcijā un Beļģijā, jo esam pievienojušies JCI nodaļu sadraudzības projektam „Ports&Bridges”. Tajā apvienojušās nodaļas no tādām pilsētām, kurās ir vai nu lieli tilti, vai nu osta. Bet pats galvenais – šo nodaļu biedri vēlas draudzēties savā starpā un reizi gadā tiekas vienā no šīm pilsētām, lai kopīgi uzzinātu ko jaunu, apmeklētu interesantākos uzņēmumus, veidotu biznesa kontaktus, apskatītu skaistāko, ko katra pilsētā piedāvā, un vienkārši būtu kopā. 2011.gadā „Ports&Bridges” tikšanos mēs rīkojām arī Rīgā.

JCI Latvia apbalvojumi vai ieņemtie amati:

2001 Labākā amatpersona – Ilze Augstkalne Labākais biedrs – Raimonds Luka – Indāns

2002 Labākā nodaļa – Rīgas Jaunā nodaļa

2003 Labākā amatpersona – Liega Buračevska

Labākā nodaļa - Rīgas Jaunā nodaļa;

Labākais nodaļas prezidents - Liega Buračevska;

Veiksmīgākais projekts - Pilots for Europe.

Nodaļas biedre Ilze Augstkalne kā pirmā no JCI Latvia tika ievēlēta JCI starptautiskajā valdē un 2005.gadā bija JCI vice-prezidente.

Vairāki nodaļas biedri ir aktīvi darbojušies arī JCI Latvia valdē, tai skaitā tikuši ievēlēti par JCI Latvia prezidentiem: Ilze Augstkalne (2001), Liega Bernota (2010), Baiba Kociņa (2016).

Ja tu esi kādu laiku esi pavadījis ārpus Latvijas un atgriezies, dzīvo Rīgā īsāku vai ilgāku laiku, vai vēlies atrast kontaktus, dalīties pieredzē un atrast sev līdzīgos JCI Latvia Riga International nodaļa ir pareizā vieta.

Pievienojies, rakstot Riga International nodaļas prezidentei 2018 Ievai Erelei uz e-pastu: ieva.erele@gmail.com!

 

#jci #jcilatvia #jcirigainternational #riga #bebetter

Pulkveža Brieža iela 8-1, Rīga, LV-1010
Telefons : +371 22 555 353
E-pasts : jcilatvia@jci.lv