"Mēs ticam [...], ka kalpošana cilvēcei ir pats labākais cilvēka dzīves mērķis."
/JCI kredo/
Aktuāli
Liepāja
Jūrmala
Latgale
Rīga
Cēsis

Konference jauniešiem "Level UP" Daugavpilī, 2016.gada 25.oktobrī

25. oktobrī viesnīcas “Park Hotel Latgola” konferenču zālē aizritēja konference jauniešiem "Level up", pulcinot ap 40 dalībniekiem, t.sk. Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) dalībniekus no Daugavpils pilsētas un novada skolām: Vaboles vidusskolas, Vienības pamatskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 3. vidusskolas un Daugavpils Krievu vidusskolas - liceja.

 

Atklājot konferenci, Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe uzsvēra, ka ir būtiski jau skolā jauniešiem gūt zināšanas par uzņēmējdarbību, tāpēc šāda veida tikšanās ar uzņēmējiem jauniešiem ir neatsverama pieredze, kas palīdz pilnveidot savas idejas un labi startēt konkursos.  

Konferences pirmajā daļā visiem interesentiem bija iespēja piedalīties apmācībās par prezentēšanas prasmēm, ko vadīja pieredzējis treneris Oskars Priede. Kā atzina dalībnieki, tad viena no galvenajām barjerām, kas jāuzveic katram prezentētājam, ir bailes – ko pateikšu, kā to uztvers, vai neaizmirsu visu pateikt, tāpēc klātesošajiem bija iespēja saņemt padomus, kā tās pārvarēt.

 

Konferences otrajā daļā SMU dalībniekiem bija iespēja prezentēt savas biznesa idejas uzņēmīgiem vadītājiem un pieredzējušiem uzņēmējiem, lai saņemtu atgriezenisko saiti par tās dzīvotspēju. Dalīties savā pieredzē uz šo konferenci atsaucās A/S “Dauer” valdes loceklis Sergejs Kumeiskis, A/S “Dauer” struktūrvienības SIA “Latgales sakaru serviss” vadītāja Aleksandra Hodaševiča, Daugavpils biznesa inkubatora vadītājs Andrejs Zelčs, Latgales plānošanas reģiona LUC komercdarbības konsultants Andris Kucins, viesnīcas “Park Hotel Latgola” vadītāja Ruta Priede, skaistumkopšanas salona “La Mademoiselle” īpašnieks Renāts Isajevs, kā arī restorāna “Čili pica” vadītājs Jānis Priede.

 

Stundas laikā SMU dalībniekiem bija iespēja satikt vairākus mentorus un no viņiem saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par izvēlētā produkta attīstības iespējām. Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja un Daugavpils 3. vidusskolas komandu dalībnieki atzina, ka pēc diskusijām ar mentoriem radās jauna ideja par produktu, ar ko startēt SMU, un ka šīs diskusijas bija ļoti produktīvas. Jaunieši arī atzina, ka tās palīdzēja labāk izprast, kam un ko pārdot, saprast iespējamos sadarbības partnerus, kā arī pavēra jaunas idejas nākotnei, kas viennozīmīgi palīdzēs startēt SMU programmā. Pēc diskusijām mentori jauniešus aicināja skatīties plašāk, ņemot vērā aktualitātes dažādās sfērās, kā arī izveidoto produktu ietekmes novērtējumu uz apkārtējo vidi, ne tikai uz gala pircēju.

 

SMU dalībniekiem tagad priekšā būs uzņēmuma veidošana, produkta radīšana, startēšana SMU tirgos un mācību gada izskaņā arī uzņēmuma likvidēšana.

 Konferences organizēšanu atbalstīja Daugavpils pilsētas domes, viesnīca “Park Hotel Latgola,” “Čili pizza”, kā arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde.

 

Informācijai:

Iluta Kriškijāne

iluta.kriskijane@gmail.com

 

Konferences programma:

 

10:00 - 10:10 Konferences atklāšana

10:10 - 12:30 Apmācības par runas mākslu un prezentēšanas prasmēm (vada Oskars Priede)  

12:30 - 13:00 Kafijas pauze

13:00 - 13:30 SMU dalībnieku prezentācijas

13:30 - 14:20 Mentoru prezentācijas

14:20 - 15:20 Table speeding (SMU dalībnieku un mentoru diskusijas par idejas, produkta vai pakalpojuma dzīvotspēju)

15:20 - 16:00 Konferences noslēgums  

 

 

 

 

Pulkveža Brieža iela 8-1, Rīga, LV-1010
Telefons : +371 22 555 353
E-pasts : jcilatvia@jci.lv